Naši instrukotři

Zkušení a přátelský instruktoři jsou to nejcennější, co v naší letecké škole máme.

Zbyněk Adam

Instruktor UL a MZK

Sem se pak napíše začátek O NÁS  a pak se tam dá tlačítko na O NÁS

Matouš Adam

Instruktor UL a MZK

Touhu létat jsem měl už od malička. Asi za to může, že už jako malý kluk jsem trávil hodně času na letišti s tátou, který byl, je a stále bude pro mě inspirací.

Můj sen létat jsem začal v 15ti letech, zahájením výcviku na motorovém rogale a ultralehkém letadle. Po získání průkazu mě oslovilo soutěžní létání. Zanedlouho jsem se dostal do národní reprezentace a mohl si vyzkoušet i mistrovství Evropy, kde se mi na poprvé docela zadařilo.

Dnes jsem instruktor na UL letadlo a motorové rogalo a snažím se předávat své zkušenosti našim žákům v letecké škole. Jsem také držitelem licence LAPL(A) a i v této kategorii se věnuji soutěžením. 

Lukáš Běhounek

Instruktor UL

Jmenuji se Lukáš a o létání jsem snil odmalička. Sen se mi splnil se získáním průkazu pilota ultralehkých letadel. Krátce poté jsem začal létat soutěžně a postupem času se dopracoval do státní reprezentace. Společně se získáním průkazu PPL jsem se začal věnovat i přesnému létání a letecké rally.

Tomáš Skalický

Instruktor UL

Letectvím žiju každou minutou, ať už jako student Ústavu letadlové techniky FS ČVUT, nebo v práci v Aeru Vodochody. Avšak nejraději mi je, když se může vznést do oblak.

Pilotem jsem se stal v 17 letech po absolvování výcviku v naší letecké škole. Po výcviku jsem získal zkušenosti s lety v řízených prostorech, s lety do zahraničí a mám za sebou první sezonu soutěžního navigačního létání. Za dobu svého létání jsem získal zkušenosti na mnoha typech ULL(a). 

Když zrovna nelétám, trápím svou hlavu hraním šachů a venčení svých psů.